Tůruj Brdy Winter Run

 

Je nám velkým potěšením, že nejenom my rádi propagujeme aktivní trávení času v Brdech. Spolek Rock´n´Foot se rozhodl zorganizovat běžecký závod v Brdech. Sami jsme se zúčastnili letního závodu a úžasný zážitek, takže doufáme, že se na startu potkáme i s vámi. Více informací o závodu se dočtete v pozvánce od pořadatelů:

TŮRUJ BRDY WINTER RUN 2017

je běžecký závod určený pro všechny, kteří chtějí prověřit svoje fyzické možnosti a zároveň poznávat zajímavá místa v nedávné době zpřístupněného bývalého vojenského újezdu Brdy.

Nápad s běžeckým závodem v Brdech se zrodil již na jaře loňského roku, kdy naše nově založená nezisková organizace Rock´n´Foot z.s. přišla s nápadem letního běhu skrz pohoří Brd. Tento běh jsme pojmenovali Túruj Brdy 2016 a uskutečnil se na začátku července. Zajímavostí bylo, že celý běh probíhal v noci a byl to spíše orientační běžecký závod bez vyznačené trasy. I přesto, že byl značně náročný (trasa dosahovala až 30 km), zaznamenal nečekaný zájem a kladný ohlas, který nám dodal energii a motivaci do konání dalších akcí.

Tůruj Brdy

Pro úspěch letního běhu jsme se rozhodli navázat a pokusit se uspořádat běh tentokrát v zimě v zasněžených Brdech. Koncept závodu jsme se pro tuto zimní edici běhu upravili a půjde tentokrát o klasický běh s vyznačenou trasou typu start-cíl. Trasu jsme vybrali kolem bývalé vojenské střelnice Kolvín a Padrťských rybníků. Je kombinací asfaltových a polních cest, terén je různorodý a čekají nás i pěkné stoupáky do kopců, takže se každý určitě zapotí. Vzhledem k tomu, že je trasa v délce 12 + km, doporučujeme závod spíše mírně pokročilejším běžcům, ale myslíme, že i začátečnický běžec se dokáže s trasou důstojně poprat. Nakonec není důležité vyhrát, ale zúčastnit se :-). Startovat se bude ve vlnách po přibližně 50 závodnících v 30 minutových rozestupech. Rozhodli jsme se celý koncept závodu pojmout již více profesionálně, takže jsme zapracovali více na organizaci závodu a přípravě. Zadali jsme také výrobu účastnických medailí, které určitě každého, kdo závod dokončí, potěší.

Zázemí závodů máme připravené v místním restauračním zařízení v obci Trokavec, které nám poskytne také místní sál s dostatečnou kapacitou, takže se nikdo nemusí bát, že by musel při čekání na start nebo po doběhu mrznout venku. Před každým startem proběhne také rozcvička od zkušené trenérky.

Tůruj Brdy

Rádi bychom, aby se ze série závodů TŮRUJ BRDY stala zajímavá tradice, kde se budeme setkávat se závodníky a společně zažívat sportovní zážitky na tak pěkných místech jakými Brdy nepochybně jsou. Snažíme se ke všemu přistupovat s neformálním přístupem, protože to děláme hlavně pro radost, a kdo již navštívil náš letní závod, tak by určitě potvrdil, že na místě byla pohodová atmosféra. Takže na letošním TŮRUJ BRDY WINTER RUN 2017 se budeme těšit na viděnou.

Aktuální informace naleznete na facebookové události. Nebo se rovnou zaregistrujte zde.

Tým Rock´n´Foot z.s.

Leave a Reply