Stone balancing

Když jsem poprvé na internetu zhlédl video, kde nějaký týpek skládal kameny na sebe do neuvěřitelných pozic, které odporovaly fyzikálním zákonům, a nakonec vše shodil, aby dokázal, že nejde o žádný trik, bylo mi jasné, že to musím také vyzkoušet.

P1250689

A jak jsem si řek, tak jsem i učinil. Okamžitě jsem šel na zahradu a popadl první šutry, které jsem našel. Moje snažení ovšem nemělo valné výsledky. Ono se není čemu divit. Mně se totiž ruce běžně klepou tak, že si ani nemůžu nalít plnou skleničku, protože bych jí cestou ke stolu vylil. Po chvilce snažení jsem šutry zase zahodil a šel si po svých. „Tohle není pro mě.” řekl jsem si a myšlenku na vyvažování kamenů jsem zahodil.

Nech se vést přírodou

Tahle moje myšlenka se ovšem jen tak nedala a pěkně si v mé hlavě počkala. Od doby kdy jsem stone balancing viděl poprvé, uplynulo asi půl roku. Bikoval jsem zrovna na Toku a hledal nové traily, když jsem dojel na jedno krásné kamenné pole, kde stálo pár osamocených mužíků. Nevím jestli to bylo tím prostředím, ale najednou se mě zmocnila touha něco si vybalancovat.

 

Rozhlédl jsem se kolem, až mi padl do oka, ten správný kamen a dal jsem se do díla. Postupně jsem bral další kameny. Přestože jsem byl na kamenném poli, vždy jsem vzal do ruky ten, který tam přesně pasoval. Jako by si kameny vybíraly mě a ne já kameny. Přidávám jeden druhý třetí a ano to je ono. Rychle vyndavám foťák a dělám si památku na moji první vyvažovačku. Pak přijde silnější poryv větru a vše je zase pryč.

 

Okamžitě se vrhám opět do práce a za chvíli je na světě další mužík. Ten už vydrží o trochu déle, a tak se přesouvám a začínám stavět klenbu. Čekal jsem, že mi půjde líp, ale naštěstí jsem se nedal odradit a za chvíli stojí také.

 

Nechal jsem se tím tak pohltit, že ani nevím, jak dlouho jsem tam byl. No nic, už musím zase jet, ale budu nedočkavě čekat, kdy zas bude příroda chtít, abych něco vytvořil, a vám doporučuji zkusit to také. Video těch nejlepších vás třeba inspiruje jako mě.

 

Leave a Reply