Brdský vodopád

Mimořádné zpravodajství: „Extrémní sucha sužují Českou republiku. Zemědělci hlásí čím dál větší ztráty na úrodě. V Praze bude zítra zasedat mimořádný krizový štáb, který projedná zapsání Vodáka českého (Andros aqualis bohemicus) na Červený seznam ohrožených druhů. Dochází totiž k velkým úhynům tohoto živočicha. Velké ztráty jsou především z rodu turistikus. Další jedinci z rodu divokovodus pak ve velkém migrují na sever, a to především do Norska. O dalším vývoji krizové situace vás budeme informovat
na webu Outfanatic.com.“1021_cervenak

Bohužel je tomu tak. Sucho netrápí pouze zahrádkáře. Holt není každý den posvícení a my vodáci můžeme jen vzpomínat na to, jaké to bylo při povodních v roce 2013. Je pravda, že když se použije slovo povodně, tak je asi lepší to sucho, ale občas se na rozvodněném potoce dá užít dost zábavy.

Jeden takový naleznete i u obce Komárov v Brdech. Voda Červeného potoka zde dohání to, co zameškala při čekání v rybníce a tak si tady můžete užít i vodopád. Jedná se o přepad Červeného rybníka, který šikovně využívá přilehlé skalky (v outdoormapě zde).
outfanatic_1021_947355_10200152118230543_1058319234_n

Před samotným vodopádem, nebo chcete-li slajdopádem, je ještě metrový stupínek. Bohužel jsou tu stavidla a musí se nasedat až pod tímto stupínkem ve vracáku na pravé straně. Z tohoto vracáku stihnete jeden záběr a už jste na hraně a otevře se vám děsivý pohled do chřtánu válce pod slajdopádem. Nejlepší lajna je středem, protože úplně vpravo se válec zavírá o skálu a vlevo to moc drncá.

Pozor na domorodce na lehátkách

outfanatic_1021_10098_10200152122070639_1466163210_n
Když už budete mít to štěstí, že zde chytnete vodu, počítejte i s početným publikem místních domorodců, pro které je přetékající rybník, také neobvyklou atrakcí.

Vodopád ovšem není jediné vzrůšo, co Červený potok nabízí. O necelé dva kilometry proti proudu je další vypečený přepad. Tentokrát voda přetéká ze Záskalské vodní nádrže (v outdoormapě zde). Nádrž je znatelně modernější a skálu tady vyměnili za beton, ale i ten je zábavný. Užijete si zde nekonečně dlouhý slajd s bazénem na konci, ve kterém si můžete potrénovat surfing a přejezdy na rychlém rozhraní. Klouzačka je tak lákavá, že tady kromě kajakářů potkáte i  domorodce na nafukovacích lehátkách, kteří si dokazují svou statečnost a soutěží tak o přízeň zdejších děveček.

Foto: Josef Vacura

Napsat komentář